Back To Black [kadr 1.]

Monochromatyczność została złamana.
Monochromatyczność, bądź jak ktoś woli „oszczędność używania barw”, czyli to, co lubimy w minimalistycznym stylu najbardziej, została złamana. Na ścianie mono – pojawił się anioł polichromatyczny. Jedno jest pewne – nie pasuje do całości. Może dlatego spada? Ikar XXI wieku – nie pasujący do otoczenia musi podzielić los swojego protoplasty.
Dobra, dość poetyki. Mozaika pochodzi z lat ’80, została wygrzebana ok. rok temu no i musiała przejść proces upcyclingu. (Swoją drogą w świetle „ustawy śmieciowej” lepiej tego nie wyrzucać, bo gdzie?) Padło więc hasło „lepiej przyklejmy na ścianę”. 2 dni mycia kamyczka po kamyczku, oddzielania od kartonu (wtedy płytki mozaikowe nie były robione na wygodnych silikonowych siatkach a na pełnych kartonach), selekcjonowania, (… tutaj długi opis fustrujących detalooperacji) i jest. Około 3 tys. kostek gotowych. Ha!
„No dobra men, ale one są białe” (tak one były białe- wszystkie). „Ok, let’s colour”. Kupiliśmy próbki farb akrylowych po 0,49 zł/szt. i wystarczyło by za 5 zł mieć całą paletę barw- najbardziej jaskrawych jak się da. Malowanie trwało miliard godzin, no dobra może przesadziliśmy- 2 godziny mniej.
Chyba nie wspomnieliśmy o projekcie. „Skond go wziońć?” jakby powiedział popularny polityk. Wykonaliśmy go sami; oczywiście po wielu próbach (mocno skróciliśmy opis, prawda?).
Samo klejenie to bardzo ciekawe odtworzenie projektu kostka po kostce. Piksel=kostka. Wiele godzin zabawy i voila! Jest fullcolour Ikar.
Przeglądnijcie galerię – zwracamy uwagę na poboczny projekt pojawiający się na zdjęciach (postanowiliśmy nie poświęcać jej osobnego wpisu) – mianowicie szafę gazetową. Jest wykonana w całości przez nas – od projektu w AutoCadzie po ostatnie muśnięcie. Zbita z kątowników. Kto remontował mieszkanie – wie cóż to takiego – Ci co mają to przed sobą – to mają to przed sobą 🙂 Materiał pochodzi z zasobów wewnętrznych jednej z Mam. Pojawia się na niej motyw obrazu Picassa – Guernica. Za 30 zł szafa stoi. Have Fun!
P.S.
Drodzy, to nie koniec projektu. Ukazany światu Ikar to część większego projektu, który jest w trakcie realizacji. Nie zmieniajcie kanału, zaraz wracamy!
Iminowe pozdrowienie!
0 Comments
Trackbacks/Pingbacks